O nas

Jesteśmy zupełnie nowym miejscem na mapie Warszawy! Nasze pokoje zagadek zostały otwarte 13. stycznia 2018 roku, od tej daty prężnie działamy organizując wejścia indywidualne, grupowe (szkoły i przedszkola), urządzamy też przyjęcia urodzinowe.

Dla kogo?

Nasze pokoje zagadek są przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci. Zostały stworzone z myślą o nich, dlatego nie znajdziecie tu obrazów, czy przedmiotów, które mogą przestraszyć, bądź być niebezpieczne. Wnętrza wspaniale działają na wyobraźnię, a scenariusze zabawy, dobierane ze względu na wiek uczestników, nie tylko bawią, ale również mają walory edukacyjne! Przedział wiekowy to 5-12 lat.

Nasze pokoje

Oba klimatyczne i atrakcyjne dla dzieciaków w każdym wieku! Dlaczego? Bo scenariusze animacji dostosowujemy do wieku uczestników, a wystylizowane pokoje stanowią jedynie tło do naszej gry. Pracują u nas doświadczone animatorki, które prowadzą narrację zabawy – dla starszaków trudniejszą, dla młodszych dzieci bajkową i mocno działającą na wyobraźnię. W samym sercu Śródmieścia, w podwórku zabytkowej kamienicy, na ulicy Brackiej 18. Możecie do nas sprawnie dojechać komunikacją miejską!

Cennik

Wejście do pokojów zagadek od poniedziałku do piątku do godz. 14.30 włącznie to 129 złotych. To opłata za całą grupę od 2 do 8 graczy. Wejścia od godz. 16tej to koszt 169 zł również za cała grupę. Rezerwujecie Państwo termin tylko dla swojej grupy dzieci, nie ma możliwości dołączenia do niej osób spoza Państwa grona ochotników.

Rezerwacje

Wstępnej rezerwacji terminu wejścia można dokonać samodzielnie na stronie https://kamienicazagadek.pl/rezerwacja/. Po wybraniu konkretnego terminu (dzień, godzina) oraz pokoju (mamy dwa), należy poinformować nas w szablonie rezerwacyjnym ile dzieci liczy planowana grupa. Jeśli formularz rezerwacyjny jest wypełniony poprawnie we wskazanej przez Państwa skrzynce mejlowej pojawi się potwierdzenie z systemu rezerwacyjnego bookero.pl.
Jeśli wybrany przez Państwa termin jest już zajęty istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową. Jeśli z jakichś przyczyn zwolni się taka zajęta rezerwacja – powiadomimy Państwa o tym telefonicznie.

Zadatek

Za wejścia do pokoju zagadek zapłacić możesz od razu przelewem (nr konta mBank 57 1140 2004 0000 3802 7469 4215) lub gotówką u nas na miejscu. Niestety nie mamy możliwości przyjęcia płatności kartą. Jeśli na wybrany przez Państwa termin utworzy się w systemie lista rezerwowa osób chętnych na ten sam termin – wówczas poprosimy Państwa o potwierdzenie wizyty oraz wcześniejsze dokonanie przelewu zadatku w wysokości 50% kwoty. Zadatek jest bezzwrotny w przypadku odwołania przez Państwa wizyty u nas. Pozostała kwota wpłacana jest w dniu wejścia gotówką.

Rodzice i opiekunowie

W naszej Kamienicy są dwa pokoje: Sherlocka i Alicji. Zabawa dzieci przebiega według określonego scenariusza. Ważne jest to, że do pokoju wraz z grupą wchodzą animatorki i prowadzą animację. Zatem nie ma potrzeby aby rodzice wchodzili do pokojów razem z dziećmi. Możemy zapewnić, że doświadczone animatorki dopilnują, aby zabawa przebiegała w bezpieczny i ciekawy sposób.
Mamy dwa wystylizowane pokoje oraz kolorową i przytulną salkę, która w tygodniu pełni rolę poczekalni dla Rodziców. Jest w niej miejsce jedynie dla paru osób dorosłych. Proszę pamiętać, że zabawy i animacje mogą toczyć się w dwóch pokojach jednocześnie, stąd mogą tu spotkać się opiekunowie obu grup. Te ograniczenia dotyczące opiekunów (maksimum cztery osoby dorosłe w salce, inaczej robi się już ciasno) wynikają z naszej troski o Państwa komfort. Dobrym pomysłem jest wspólne wybranie się do pobliskiego lokalu na kawę podczas trwania animacji (minuta drogi i zniżka na kawę). Zapewniamy, że możecie bezpiecznie zostawić swoje pociechy u nas i skorzystać z bliskości Chmielnej, Krakowskiego Przedmieścia i najpopularniejszych warszawskich traktów spacerowych.

Wiek Graczy

Kamienica Zagadek jest miejscem przeznaczonym dla dzieci powyżej 5 roku życia. Prosimy aby mieć na uwadze fakt, iż nie mamy tradycyjnego kącika malucha przeznaczonego dla młodszych dzieci. Sala, która pełni funkcje poczekalni dla Rodziców z młodszymi dziećmi jest malutka, mają Państwo tu zestaw książeczek, parę pluszaków i kolorowe poduszki, w łazience jest przewijak oraz brodzik.
Z uczestnikami zabawy przebywają cały czas wykwalifikowane animatorki. Nie ma potrzeby, aby w pokojach zagadek przebywali również rodzice. Konwencja zabawy określa jasno, iż jest to miejsce jedynie dla dzieci. W wyjątkowych sytuacjach rodzic może wejść z grupą uczestników, jednak ze świadomością, iż ma to wpływ na swobodę działań zaplanowanych dla dzieci w scenariuszu. Rodzic w pokoju zagadek zaliczany jest do uczestników i ma wpływ na liczebność grupy.

Foto

Jak na prawdziwe pokoje zagadek przystało, w naszych pokojach obowiązuje zakaz filmowania i fotografowania! U nas dzieciaki mają do dyspozycji bardzo kolorową ściankę w trzeciej salce oraz zestaw zabawnych gadżetów.

Dodatkowe informacje

Zaczynamy i kończymy wejścia do pokojów zagadek punktualnie. Z przyczyn organizacyjnych prosimy o pojawienie się u nas nie wcześniej niż kwadrans przed w właściwą porą rozpoczęcia!