Gabinet Sherlocka

Jesteśmy w najprawdziwszym gabinecie detektywistycznym przy ulicy Baker Street w Londynie. Wygląda na to, że od dawna nikt tu nie zaglądał…. Mamy okazję by troszkę pomyszkować! Przygaszone klimatyczne światło wystarczy, żeby dojrzeć stary zdobiony patefon, kredens pełen albumów, półki z książkami o złoconych grzbietach, mnóstwo obrazów, obrazków, puzderek i pudełeczek, szkatułek, pocztó-wek, map i rycin… Kiedy otwieramy pozytywkę, w której stary mechanizm wygrywa tajemniczą melodię, podchodzimy do mosiężnej maszyny do pisania – to tu czeka na nas niedokończony list od Sherlocka…
Animacja opiera się na poszukiwaniu wskazówek, które doprowadzą nas do ukrytego w gabinecie diamentu. Podpowiedzi szukamy w zegarze, skrytce wśród książek, a także w książkach, które kryją dla nas tajemnicze szyfry. Dzieci otrzymują także zagadki i rebusy dostosowane do ich wieku i umiejętności.
Dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać i nie kojarzą postaci Sherlocka przygotowałyśmy scenariusz w oparciu o serię Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka, a także książki o detektywie Pozytywce i detektywie Łodydze – bohaterach, którzy są im znani. Zagadki dla młodszych dzieci są prostsze i zabawne.
Starsze dzieci, które oczekują nieco bardziej skomplikowanej fabuły, mogą liczyć na historię, która wydaje się zagmatwana i pełna nieoczywistych informacji. Jednak wszystko wydaje się logiczne jeśli postępuje się według określonego klucza…
A przy okazji poznajemy Sherlocka, wykreowany przez Arthura Conana Doyle’a jest pełen zagadek i sprzeczności, swoje śledztwa opierał na umiejętności obserwacji i znajomości przyrody, matematyki, a także dużej wiedzy na temat wielu kultur i religii.
Podczas naszych poszukiwań te umiejętności również się nam przydadzą!

Nie, wcale nie jest różowy i tylko dla dziewczynek! Rozplanowany na podłodze w szachownicę, z fragmentami mięciutkiej trawy, zachwyca wszystkie dzieci – bez względu na to, czy znają historię napisaną przez Lewisa Carrolla! Wraz z animatorką ruszamy tropem białego królika, który zostawił nam poukrywane w nieoczywistych skrytkach wskazówki i podpowiedzi! Tu wszystko jest możliwe: sejf w książce, zegarek z podwójną tarczą na kluczyk, małe drzwiczki za kotarą, magiczna filiżanka… Dzieciaki pod okiem karcianych żołnierzy szukają liścików wśród fantazyjnych grzybów i kwiatów. Jedynie duża doza fantazji pomoże przedostać się im na drugą stronę magicznego lustra! Czy pokój jest odpowiedni dla pięciolatków? Tak! Czy starsze dzieci nie będą się nudzić? Nie! Scenariusz dopasowujemy do wieku uczestników, profesjonalna animatorka czuwa nad tempem i poziomem trudności gry!

Szatnia i salka