Gabinet Odkrywcow

Pewien podróżnik w latach 50tych zwiedzając świat odwiedził wiele zabytkowych i tajemniczych miejsc, a pamiątki i stare księgi przechowywał w swoim gabinecie. Legenda głosi, że ukrył tam również Kielich Wiedzy, a kto napije się z tego kielicha stanie się oświecony.
W ostatnich tygodniach, podczas prac remontowych w budynku odkryto tajemniczy pokój, który okazał się prywatnym gabinetem tegoż legendarnego podróżnika. Jest w nim wiele pamiątek z jego podróży, książki, osobiste przedmioty. Pośród nich znaleźliśmy także list do jego siostry. Pisze w nim o legendarnym Kielichu Wiedzy.
Każdy śmiałek, który spróbuje odnaleźć ukryte naczynie, będzie mógł wraz z grupą przyjaciół przeżyć niezwykłą przygodę. Jednak, kto wejdzie do gabinetu podróżnika, opuści go jedynie jeśli zdobędzie to, po co przyszedł.


Dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać przygotowaliśmy scenariusz w prostszej konwencji. Zagadki dla młodszych dzieci są łatwiejsze i zabawne.
Starsze dzieci, które oczekują nieco bardziej skomplikowanej fabuły, mogą liczyć na historię, która wydaje się zagmatwana i pełna nieoczywistych informacji. Jednak wszystko wydaje się logiczne jeśli postępuje się według określonego klucza…

Sala urodzinowa